کرکره های گالوانیزه

تیغه های آلومینیوم و گالوانیزه در کرکره برقی از لحاظ شکل و نمای ظاهری تقریبا شبیه هم هستند. تفاوت آنها در این است که قطر تیغه های آلومینیوم حدودا بین 1 تا 1.2 میلی متر می باشد در صورتی که قطر ورق گالوانیزه نهایتا 0.4 میلیمتر است و برای جلوگیری از له شدن تیغه مابین تیغه ها فوم تزریق می گردد که بدون هیچ مزیت امنیتی وزن تیغه بالا می رود.تیغه گالوانیزه فوم دار تیغه گالوانیزه فوم دار محدب دو جداره که از جنس ورق آهن گالوانیزه می باشد و به داخل آن فوم تزریق می شود که سبب میشود این نوع تیغه عایق صدا و کرما باشد.
تیغه کرکره گالوانیزه فوم دار از جنس آهن گالوانیزه می باشد که پس از پرس شدن ورق گالوانیزه و شکل گرفتن آن به شکل تیغه کرکره ، عایق فوم به داخل آن تزریق می شود که علاوه بر ایجاد عایق صدا و گرما ، استحکام بیشتری نیز به تیغه می بخشند.
تیغه کرکره گالوانیزه فوم دار در برابر ضربه و وزش باد و هم چنین نور آفتاب و گرمایش و سرمایش نسبت به تیغه کرکره های آلومینیمی و گالوانیزه تک جداره دارای مقاومت بیشتری می باشد.


از دیگر ویژگی های این نوع تیغه کرکره در مقایسه با سایر کرکره های رول آپ می توان به سنگینی آن و کیفیت رنگ الکترواستاتیک و هم چنین ضربه پذیری بالا به دلیل فوم داخل ان اشاره نمود.
لازم به ذکر است در برخی تیغه کرکره های فوم دار بجای رول فرم گالوانیزه از رولآلومینیم استفاده می شود که این امر سبب می شود در عین استحکام تیغه کرکره فوم دار ، وزن آن بسیار کاهش یابد و هم چنین کیفیت رنگ بهبود می یابد چرا که رنگ الکترواستاتیک بر روی سطح آلومینیم بسیار بهتر از سطح آهن می نشیند.تیغه کرکره برقی گالوانیزه نوعی تیغه کرکره است که از روش خم کردن ورق گالوانیزه توسط دستگاه نورد تولید می شود . در فضای خالی بین دو تیغه از نوعی فوم استفاده می شود . این فوم توسط دستگاه در داخل تیغه تزریق می شود . امکان رنگ بندی این تیغه کرکره فراهم می باشد و معمولا از رنگ های سفید ، زرد و نارنجی استفاده می شود . تیغه کرکره برقی های گالوانیزه از کیفیت ها متفاوتی برخوردار است و بسته به برند سازنده قیمت و کیفیت آن تغییر می کند.

مزایای تیغه کرکره برقی گالوانیزه
به جهت تزریق فوم در داخل تیغه کرکره برقی های گالوانیزه دو جداره ، می توان از آن در محل هایی که نیاز به عایق صدا و گرما می باشد استفاده کرد. این تیغه کرکره ارزانترین تیغه کرکره برقی موجود در بازار ایران می باشد.