دزدگیر اماكن

امروزه نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن بسیار متداول گردیده است و استفاده از تجهیزات دزدگیر اماکن نظیر چشمی دزدگیر و پدال دزدگیر خطر سرقت را تا حدود زیادی کاهش داده است. سیستم های امنیتی که دارای باطری بک آپ نبودند براحتی با قطع برق کارایی خود را از دست می دادند و از این رو سیستم های امنیتی جدید دارای قابلیت اتصال به باطری پشتیبان هستند.استفاده از باطری سبب می شود به محض قطع برق باطری دستگاه بصورت موازی وارد جریان شده و هیچ وقفه ای در این زمینه صورت نگیرد و دستگاه بدون هیچ نقصی به کار خود ادامه دهد.
یک دزدگیر اماکن بیسیم می تواند اتصال خود را با چشمی ها و سایر تجهیزات کنترلی بصورت بیسیم برقرار کند و توان مصرفی متعلقات این سیستم ها توسط باطری داخلی شان تامین می گردد.اما استفاده از این تجهیزات بدلیل تامین باتری مصرفی منوط به شرایط خاص می باشد و بدلیل احتمال تمام شدن باتری در زمانی که دستگاه در حالت حفاظت می باشد،امنیت این تجهیزات تضمین شده نمی باشد.
در مورد استفاده از چشمی دزدگیر اماکن نکات بسیار مهمی را به بازدیدکنندگان محترم سایت خاطر نشان می کنیم:
1-شکست نور خورشید و چراغ اتومبیل و هر نور دیگری بصورت مستقیم بر روی چشمی ها باعث تحریک آنها می شود.در نصب این تجهیزات سعی کنید محل چشمی را بصورت صحیح انتخاب کنید
2-در محل هایی که موجودات زنده مانند گربه ، موش و … تردد می کنند نصب چشمی باعث تحریک دستگاه شده و موجب آلارم می گردد.
3-شعله های شومینه و بخاری و … چنانچه در نزدیک کادر پوشش چشمی قرار داشته باشند باعث آلارم می شوند.
4-حرکت پرده در اثر باز بودن پنجره ها و یا وزش باد کولر
بجز این موارد تمام مواردی که باعث می شوند تا تحرک در محیط اتفاق بیفتد نیز شامل ملاحضات نصب چشمی دزدگیر می باشند که در هنگام نصب باید به خوبی رعایت گردند.
یک سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر اماکن دارای متعلقات اصلی از قبیل کنترل پنل و یک آزیر و ابزاری جهت تحریک دستگاه از قبیل چشمی و یا مگنت و یا تشخیص دهنده دود می باشد.پدال دزدگیر اماکن و انواع شصتی های تحریک را می توان به عنوان متعلقات فرعی دسته بندی کرد.نحوه کارکرد دزدگیر منزل و اماکن
بطور کلی هر دزدگیر اماکن دارای زون های پیش فرض بسته و پیش فرض باز می باشد.تصور کنید در طول روز شما در محل کار و منزل و یا هر محیطی که دزدگیر در آنجا نصب است حضور دارید.چنانچه از مقابل هر چشمی عبور کنید خواهید دید که آن چشمی دزدگیر حرکت شما را تشخیص داده و بسته به نوع آن ممکن است LED آن روشن شود.تا زمانی که دستگاه دزدگیر شما در حالت حفاظت نباشد خواهید دید که تحریک شدن هیچ چشمی ای باعث آژیر کشیدن آن نمی شود.اما زمانی که دکمه قفل روی ریموت را بزنید و دستگاه به حالت حفاظت برود خواهید دید که با اولین تحریک چشمی ، آژیر دستگاه به صدا در می آید.
می توان گفت زمانی که اتصال بین زونهای پیش فرض بسته یا N.C باز شود دستگاه آژیر می کشد و برای زونهای پیش فرض باز یا N.O نیز زمانی که این اتصال بسته شود دستگاه آژیر می کشد.نحوه ی کار چشمی نیز بدین شکل است که زمانی که تحریک را حس کند اتصال بسته ی یک زون را باز می کند و از این طریق دستگاه متوجه می شود که آن زون تحریک شده است و آژیر را به صدا در می آورد.
انواع دزدگیر اماکن سیم کارتی و تلفنی می توانند پس از تحریک شدن دستگاه مراتب را از طریق تلفن و یا sms به صاحب آن محل اعلام نمایند.همچنین این دستگاه ها امکان کنترل از راه دور بوسیله تلفن و یا گوشی موبایل را دارا می باشند.
انواع دزدگیر اماکن بسته به برند و مدل دارای کارایی های متفاوتی می باشند.اما برخی برند ها در بازار داخلی دارای سهم فروش بالاتری هستند.
برخی برندهای پرفروش دزدگیر منزل و اماکن عبارتند از : دزدگیر اماکن کلاسیک ، دزدگیر اماکن GMK و دزدگیر های Anik که امروزه به شدت در حال محبوب شدن در بازار داخلی هستند.
نکته بسیار مهم در مورد این برندها این است که اکثریت آنها در داخل کشور تولید می شوند و حتی شرکت های داخلی اقدام به تولید انواع کیت های سیم کارت خور نموده اند که این کیت ها قابلیت کار با انواع برندهای مختلف دزدگیر را دارند.
بهترین دزدگیر منزل از نظر کاربران دستگاهی است که ضمن کاربری ساده ، بتواند امنیت اماکن را تضمین کند و دوام بالایی داشته باشد.زمانی که یک کاربر نتواند به راحتی با دستگاه کار کند و همچنین چناچه رابط کاربری دستگاه به نحوی طراحی شده باشد که بصورت user friendly نباشد،تجربه کاربری خوبی برای کاربر به همراه نمی آورد.